Telefon
WhatsApp

Çemberleme Makinaları

Çemberleme Makinaları
  • 05 Mayıs 2023, 16:43

Çemberleme Makinaları

Ürünlerin stoklanması ya da sevkiyatı sırasında ürünlerin dağılmaması için çemberleme işlemi uygulanır. Bu sabitleme plastik veya çelik bir şerit ile sağlanmaktadır. Genellikle ağır ve dağılması mümkün yükler çelik ile sabitlenmektedir. Plastik çeliğe göre daha ekonomik bir yoldur.

Bir ürünü koruma ve sabitlemenin en kolay ve ekonomik yönü çember makinası kullanmaktır. Bu yöntem hem zaman hem yer hem de maddi anlamda fayda sağlama amacı gütmektedir. Diğer taşıma ve muhafaza yöntemlerine göre çember makinası fiyatları tercih sebebi olarak görülmektedir.

Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Çember makinaları çeşitleri, kullanım alanına göre en uygun tercihin yapılması gerekir. El tipi çember makinaları, en kolay kullanımı olan makinalardır. Bu makinalar, otomatik çember makinası olarak adlandırılmaktadır. En fazla kullanılan çember makinaları el tipi şarjlı makinalardır. Şarjlı olduğu için taşıması ve kullanımı kolaydır.

Havalı çember makinaları çalıştırmak için bir kompresöre gereksinim duyulmaktadır. Bu nedenle her alanda kullanımı uygun değildir. Manuel çember makinaları kullanımı az olarak görünse de düşük adetler için kullanılabilir. Büyük ve seri üretimler için uygun değildir.

Günümüzde otomatik ya da yarı otomatik çember makinası kullanımı tercih edilmektedir. Yarı otomatik makineler, bir operatör tarafından kontrol edilmektedir. Maliyet olarak tam otomatik makinalara göre daha uygundur.

Fiyat Özellikleri

Çemberleme işlemi kullanılan yönteme göre fiyatlandırılmaktadır. Paketleme ve ulaşım sağlama konusunda çember makinası fiyatları en kolay ulaşılabilir ekonomik çözümlerdir. Hem malzeme koruması sağlaması hem de pratik olması, fiyat performans açısından en iyi yöntemdir.

Taşınacak ya da stoklanacak malzeme fiyatını korumak için çember makinalarına ihtiyaç bulunmaktadır. Uygun bir fiyata yapılacak çemberleme işlemi, değeri çok daha fazla olan ürünleri korumada etkili bir silahtır.

Erpak Ambalaj

Erpak Ambalaj, çember makinası teknik servis, kurulum ve yedek parça hizmeti sunan bir firmadır. 20 yılı aşkın bir süredir tecrübeli ve uzman kadrosu ile hizmet vermektedir. Firma akla gelebilecek her türlü çemberleme makinası üretimi ve teknik servisini sağlamaktadır.

Firma, çember makinası istoç bölgesinde uzun yıllardır kalite ve müşteri memnuniyeti anlayışı ile çalışmaktadır. Firmanın internet sitesi www.erpakambalaj.com/ ziyaret edilip fiyat performans açısından ne kadar uygun olduğu görülmelidir.Blog

Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM